دسته بندی ها

تست تشخیص تخمک گذاری مدیکور

تست تشخیص تخمک گذاری مدیکور
مدل کالا: مدیکور
وضعیت: موجود نمی باشد
قیمت: 6,000 تومان 4,950 تومان
18% تخفیف

کیت تخمک گذاری

کیت تشخیص تخمک گذاری

تخمک‌ گذاری فرآیندی است که به آزاد شدن 1 یا 2 تخمک از تخمدان شما منجر می‌شود. هر ماه 15 تا 20 تخمک در تخمدان‌های شما به بلوغ می‌رسند. بزرگ‌ترین آن‌ها به سمت خارج و به سمت حفره لگن هل داده می‌شود و به سمت لوله‌های فالوپ کشیده می‌شود. تخمک‌تان اگر بارور نشود، تنها برای 12 تا 24 ساعت زنده خواهد ماند. در هر ماه تنها دوره کوتاهی وجود دارد که شما می‌توانید در آن بارور شوید و این دوره به‌طور معمول طولانی‌تر از 6 روز نیست.

اما مگر عمر تخمک تنها 12 تا 24 ساعت پس از آزاد شدن نیست؟ پس چرا دوره باروری می‌تواند تا 6 روز هم باشد؟ این امر به این دلیل است که اسپرم می‌تواند تا 7 روز نیز داخل رحم شما زنده بماند؛ اما سالم‌ترین اسپرم، با بیشترین قابلیت برای شنا کردن در خط راست (تحرک خوب)، از انزال زوج‌تان در هر 3 تا 4 روز یک‌بار به‌طور ایده‎آل حاصل می‌شود.

آیا کیت‌های تخمک گذاری کمک کننده هستند؟

کیت‌ های تشخیص تخمک‌ گذاری می‌توانند به شما کمک کنند تا محدوده باروری‌‌تان را تعیین کنید؛ اما شواهدی وجود ندارد که نشان دهد می‌توانند شانس باردار شدن‌تان را به‌طور طبیعی افزایش دهند. برقراری رابطه منظم با زوج‌تان در طول چرخه ماهانه می‌تواند در افزایش شانس باروری‌‌تان مؤثر باشد.

بااین‌حال ممکن است بخواهید برنامه برقراری رابطه را محدود به روزهای باروری کنید، اگر:

  • شما و زوج‌تان به مدت زیادی خارج از خانه کار می‌کنید و همین امر برقراری رابطه جنسی منظم را مشکل می‌کند.
  • شما و زوج‌تان برنامه زندگی گیج‌کننده دارید و دارای فرزند هستید. در این حالت شاید رابطه جنسی در اولویت نباشد و برقراری رابطه هر 2 تا 3 روز یک‌بار همانند یکی از وظایف‌ خانه، برای‌تان مشکل به نظر برسد.
  • شما چرخه نامنظم دارید و همین امر باروری‌ شما را به شیوه طبیعی و بدون تشخیص زمان تخمک‌گذاری مشکل می‌سازد.

استفاده از کیت تخمک‌گذاری یک روش سریع، آسان و دقیق برای پیش‌بینی تخمک‌گذاری، پیش از رخ دادن آن است. با استفاده از این روش می‌توانید از همان ماه اول روزهای باروری‌‌تان را مشخص کنید. این کیت‌ها در اغلب داروخانه‌ها و فروشگاه‌ها (به احتمال زیاد در همان قسمت که تست‌های بارداری خانگی به فروش می‌رسند) موجودند.

کیت تخمک‌گذاری چگونه کار می‌کند؟

کیت‌های تخمک‌گذاری مبتنی بر ادرار، افزایش میزان هورمون LH را در ادرار‌تان مورد بررسی قرار می‌دهند. این افزایش اغلب 1 تا 2 روز قبل از تخمک‌گذاری اتفاق می‌افتد.

میزان کمی از هورمون LH همیشه در خون و ادرار‌تان وجود دارد؛ اما در روزهای قبل از تخمک‌گذاری، میزان آن به 2 تا 5 برابر افزایش می‌یابد. 12 تا 36 ساعت بین افزایش هورمون LH تا زمانی که تخمک آزاد می‌شود، زمانی است که شما بیشترین شانس باروری را دارید.

نوشتن نظرات

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: 

 

پشتیبانی

آمار بازديد
لذت خرید ارزان و آسان در فروشگاه آنلاین سجاد
فروشگاه اینترنتی پوشک بچه بهداشتی و مواد غذایی قم sajad313 © 2019